Baner i Siatka

Banner lub baner (z ang. sztandar, transparent) jest formą reklamy, komunikatu lub innego przekazu. Najczęściej jest to wydrukowany ( lub wycięty z folii samoprzylepnej i naklejony ) na płachcie materiału ( banerze ) przekaz informacyjny lub reklamowy.

Rodzaje materiałów:

– typowy baner (jedno lub dwustronny) na którym część informacyjna lub reklamowa jest nadrukowana na materiale lub wycięta z folii samoprzylepnej i naklejona na podłoże; baner (w tym wypadku) przypomina ceratę

– siatka (mesh banner);  jest innym rodzajem banera a cechą charakterystyczną są gęsto upakowane małe otwory w strukturze materiału; taki rodzaj banera-siatki stosuje się przede wszystkim przy bardzo dużych powierzchniach ekspozycyjnych a wcześniej wspomniane otwory mają za zadanie w miarę swobodny przepływ powietrza; najczęściej spotykamy siatki przymocowane do rusztowań w czasie remontów budynków lub bezpośrednio na budynkach.

– jest jeszcze jeden rodzaj banera transparentu: zwykły materiał na którym nadrukowany jest komunikat reklamowo-informacyjny; może być w formie bardzo prostej (tylko slogan reklamowy lub tekst informacyjny) lub złożonej (tekst + obraz; lub tylko obraz).

Ceny w/w form reklamowych uzależnione są od wielkości powierzchni. Szczegółowy cennik znajduje się w menu „Cenniki”.